Geoblog.pl    Byniek    Podróże    Nepal i Indie.    Maharadża w Jaipurze
2018

Maharadża w Jaipurze

Indie, Jaipur

Dziś pierwsze śniadanko w formie szwedzkiego stołu. Wybór przebogaty: ryż na ostro z warzywami, tosty z dżemem i masłem klarowanym, jogurt i jakaś owsianka oraz ichniejsze chlebki na ciepło z przyprawami. Do tego herbata masala. Punktualnie o 9:00 podjeżdża zamówiona wczoraj taksówka i jedziemy w kierunku Fort Amber. Po drodze podziwiamy pałac na wodzie by po kilku minutach dojechać do Amber. Za 200 rupieci bierzemy anglojęzycznego przewodnika i ruszamy na zwiedzanie. Fort robi wielkie wrażenie zarówno wielkością jak i bogactwem. Przewodnik stara się wpoić w nas trochę dat, liczb, nazw... Zamęt w głowie. Król miał oficjalnie dwie żony, które mieszkały w forcie, w pałacu. Reszta kochanek zaś w mieście, w haremie. Pałac poisiadał nawet jacuzzi, z oryginalnym mieszaczem wody ciepłej i zimnej, miejscem dla królowej i czterech "pań do obsługi".
Świątynia małp
Maharadża
Jaipur by night
Kierowca tak tuka analfabeta

louis
louis - 2018-12-02 20:37
Gratuluję stylu pisania i pomysłów, super się to czyta! Oczywiście dałem "piątkę".
Pozdrawiam.

Byniek
Byniek - 2018-12-03 04:35
Namaste! Dzięki i pozdrawiam gorąco (26 stopni).

17.11.2018 - 06.12.2018