Geoblog.pl    Byniek    Podróże    Złoto, stupy, pagody, Budda. Jednym słowem - Birma. Rok 2013.    Dotknęliśmy nogą tę pustynną ziemię

Dotknęliśmy nogą tę pustynną ziemię

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi

I w zasadzie to by było na tyle.
Piękna architektura terminali. Dużo, bardzo dużo przestrzeni. Standardowo kolejki w damskich ubikacjach. Ale w każdych są za to pomieszczenia do modlitwy. Sklepów zatrzęsienie, wszędzie gdzie się przemieszczaliśmy, to właściwie przez sklepy ze złotem, alkoholami, kosmetykami, zabawkami, ubraniami i bóg wie z czym jeszcze.
Za to do sieci nie mogłem się zalogować :(
Odlatujemy. Przed startem pilot (?) speaker (?) odczytuje modlitwę za bezpieczny lot. I nikt nie protestuje!
A pod nami praktycznie cały czas pustynia, aż do Oceanu Indyjskiego, nad który wlatujemy gdzieś za Muscatem.

Tadzio
Tadzio - 2015-06-30 08:21
Zazdroszczę Ci odwagi

Byniek
Byniek - 2015-06-30 21:36
Ależ czego się bać? Poza tym byłem prawie jak "swojak": brodaty, lekko ogorzały i w towarzystwie DWÓCH kobiet! Później pewien Arab, też lecący z dwoma żonami (u mnie akurat, jedna to żona, druga to przyjaciółka) potraktował mnie bardzo przyjaźnie - chyba ze względu na towarzyszące mi panie... :)

17.11.2018 - 06.12.2018