Geoblog.pl    Byniek    Podróże    Azja środkowa - Kazachstan    Przystanek 2. - Ałmaty
2024

Przystanek 2. - Ałmaty

Kazachstan
Kazachstan, Almaty

14:10 a my nadal jedziemy. Już wczoraj, podczas odjazdu, konduktor zapowiedział godzinne opóźnienie. Jasnowidz? Ale przed 15 docieramy na nasz dworzec. Zaczynamy od gimnastyki - z peronu skok na torowisko, a następnie wdrapać się trzeba na kolejny peron. Tunelu brak... Zamawiamy Yandexa do Hotelu Kazakhstan Express. Check-in i windą na 24 piętro. A stąd widok na południowo wschodnìe Almaty. Zwiedzanie najbliższej okolicy i pora na obiadokolację. Wybieramy uzbecką restaurację, w niej pilaf (pisownia kazachska) z koniną i baraniną, popity ichniejszym piwkiem Жигули. To teraz do hotelu i spać, bo nasz kierowca napisał, że mamy być jutro rano o 08:00 być zwarci i gotowi na wyjazd w góry...

joael
joael - 2024-05-16 21:14
Skąd mieliście namiary na auto z kierowcą? Jak kosztowo? Bo zastanawiam się czy nie brać tylko auto

Byniek
Byniek - 2024-05-17 11:17
Namiary od Siergieja. Wiele osób polecą go na fb, na grupie Azja Srodkowa Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan. Siergiej nie mógł, więc polecił swojego kolegę (chyba kolega) - Rusłana. 5 dni w trzy osoby - 850 USD. Do tego dochodzi wyżywienie i noclegi. Średnio noclegi około 35.000 T za nas wszystkich.
Jeśli chodzi o auto to lepiej brać z napędem na 4 koła.. Resztę napisze jak znów złapię sieć i
Lub WiFi.

Byniek
Byniek - 2024-05-17 16:59
Dziś np. dojazd do jeziora Kaindy był bardzo ciężki- wyski stan rzeki przez którą przejeżdżaliśmy raczej uniemożliwiłby przejazd zwykłym autem. Potrzebny wysoki prześwit. No i "droga" niesamowicie zryta, jak żadna do tej pory.

joael
joael - 2024-05-17 17:29
Z góry dziękuję za wszystkie info

Zasoby: 284 wpisy284 227 komentarzy227 3556 zdjęć3556 5 plików multimedialnych5

11.05.2024 - 24.05.2024